Są na świecie dwa miejsca, w których możesz legalnie polować na ludzi. Park Narodowy Kaziranga w Indiach i forum Geneza Końca.
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Regulamin

Go down 
AutorWiadomość
Admin
Admin


Liczba postów : 60
Join date : 20/02/2017

PisanieTemat: Regulamin    Pon Lut 20, 2017 7:53 pm

1. Forum działa w systemie liberalnym i użytkownicy mają zapewnioną swobodę pisania, ograniczoną poniższymi punktami regulaminu. Administracja pełni rolę opiekuna i stoi na straży porządku, ograniczając do absolutnego minimum ingerowanie w działania użytkowników.

2. Każdy użytkownik chcący pisać na forum musi stworzyć Kartę Postaci. Zasady jej tworzenia znajdują się w zakładce „Karty Postaci”.

3. Nazwą użytkownika musi być imię (i ewentualnie nazwisko) jego postaci.

4. Gracz może posiadać maksymalnie trzy postacie i powinien poinformować administrację, do kogo one należą. Postacie zaniedbane będą uśmiercane fabularnie.

5. Nowa postać (po zaakceptowaniu) rozpoczyna swoją przygodę we wskazanym przez administrację miejscu.

6. Forum (pomijając na chwilę fakt, że jego akcja rozgrywa się w post-apokaliptycznym świecie pełnym zombie i wynaturzeń) jest utrzymane w klimatach realistycznych, użytkowników ograniczają więc następujące rzeczy:
- Prawa fizyki.
- Fizyczne limity ludzkiego ciała.
- Ograniczone zasoby wyniszczonego świata.
- Ograniczona wiedza postaci (ty wiesz wszystko, o czym przeczytałeś. Twoja postać tylko o tym, co sama widziała).
- Śmiertelność postaci.
- Brak zjawisk paranormalnych (nie dotyczy wynaturzeń).
Z tego samego powodu dopuszczone są ludzkie zachowania w pełnym zakresie (przekleństwa, erotyzm, sceny brutalne oraz zwyrodniałe i co wam tam jeszcze do głowy przyjdzie), hamowane tylko ogólnie przyjętymi postanowieniami kultury i uwzględnieniem braku ograniczeń wiekowych w internecie.

7. W zakreślonym tu scenariuszu świat upadł ostatecznie w roku 1996, opisywanie technologii współczesnych (lub co gorsza futurystycznych) jest więc zabronione.

8. Wolność twórczości użytkowników ograniczają też inni użytkownicy. Obowiązuje absolutny zakaz ingerencji i postacie innych użytkowników bez ich wyraźnej zgody. Wszelkie naruszenia tej reguły proszę natychmiast zgłaszać administracji.

9. Obowiązują określone zasady pisania postów.
- Posty muszą być pisane w języku polskim, z poprawnością gramatyczną i zachowaną interpunkcją.
- Posty powinny zawierać co najmniej sześć rozbudowanych zdań.
- Użytkownicy mogą wspólnie pisać posty (jeśli na przykład chcą zawrzeć w jednym poście dłuższy dialog). Na końcu takiego posta muszą się znaleźć nazwy wszystkich użytkowników, którzy pomagali w napisaniu posta. Dla porządku w papierach administracja prosi, by wszystkie osoby chcące wziąć w czymś takim udział dały jej znać. Pomoże to unikać niepotrzebnych kłótni.

10. Na forum istnieją NPC. Są to postacie stworzone na potrzeby fabuły przez administrację, lub użytkowników. Pisać posty z ich udziałem może każdy użytkownik, któremu zostaną nadane do tego uprawnienia.
- Gracz chcący stworzyć postać NPC proszony jest o wcześniejszą konsultację z administracją.
- Każdy stworzony NPC musi zostać opisany w zakładce „NPC”. Opis powinien zawierać informacje o charakterze postaci, minimum jej historii i precyzować, kto ma prawo używać postaci.
- Wyjątkiem są „bezimienni”, postacie tworzone tylko po to, by użytkownicy mieli do kogo strzelać. Tu jest pełna swoboda.
- Przywódcy frakcji to NPC sterowane przez moderatorów.

11. Obowiązuje absolutny zakaz zmieniania świata przedstawionego na forum na drodze rewolucji (na przykład opisywania super elitarnego oddziału, który zabił Bóstwo Gotów, ich królową, wyrżnął połowę Republikanów i założył własną frakcję.) Wszelkie zmiany fabularne powinny następować powoli i w konsultacji z administracją.

12. Gracze mają pewną swobodę tworzenia nowych lokalizacji, potworów , roślin itp, lecz muszą być one:
- Konsultowane z administracją.
- Nazywane i opisywane zgodnie z klimatem i stylem świata (absolutny zakaz wszystkiego, co można by określić słowem „Kawaii”).
- (W przypadku potworów) opisane w Bestiariuszu i opatrzone obrazkiem (we wszelkich stylach graficznych, w granicy dobrego smaku) przedstawiającym dane stworzenie i pasującym do klimatu świata.

13. Konta nieaktywne dłużej niż dwa miesiące mogą zostać skasowane.

14. Kolorowe czcionki są zastrzeżone dla administracji, która pisze z ich użyciem tylko posty informacyjne (np. wynik pojedynku między graczami).

15. Postacie mogą toczyć walki, lecz muszą wyrazić na to zgodę obie strony.

16. Śmierć postaci:
- Może nastąpić fabularnie, gdy użytkownik zechce odejść z forum, lub założyć nową postać. Użytkownik może sam zabić swoją postać, pozwolić na to administracji, lub innemu graczowi. Administracja (o ile ma do tego prawo) może zlecić zabicie określonej postaci użytkownikowi.
- Może nastąpić w walce z inną postacią. Przystąpienie do walki oznacza wyrażenie zgody na ewentualną śmierć postaci.
- Może nastąpić w wątku, oznaczonym jako ryzykowny (R). Przystąpienie do takiego wątku oznacza wyrażenie zgody na ewentualną śmierć postaci. (Tutaj może się zdarzyć absolutnie wszystko. Jeśli inny użytkownik zabije twoją postać strzałem ze snajperki oddanym nagle z odległości trzech kilometrów – nie możesz mieć pretensji).

17. Moderatorzy mogą posiadać postacie fabularne, w pełni podporządkowane zasadom regulaminu.

18. Użytkownicy mogą odwoływać się od decyzji administracji i wytykać jej błędy, dopóki robią to w sposób kulturalny, a ich argumenty są logiczne.

19. Stworzenie postaci jest równoznaczne z wypowiedzeniem najczęstszego kłamstwa świata („Oznajmiam, że przeczytałem i akceptuję regulamin…”).

20. Człowiek jest istotą niedoskonałą i musi uczyć się na swoich błędach. Aby ułatwić wam naukę administracja przygotowała następujące kary za nieprzestrzeganie regulaminu:
- Upomnienie.
- Tygodniowy ban.
- Miesięczny ban.
- Permanentne usunięcie konta.

21. Forum jest objęte prawami autorskimi. Kopiowanie jego treści jest zabronione.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://geneza-konca.forumpolish.com
 
Regulamin
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Geneza Końca :: Regulamin :: Regulamin-
Skocz do: